Data-driven marketing.

Data-driven marketing.

Digital

Analityka Internetowa

Analityka Internetowa | WowMedia&Metrics

Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu analityki internetowej? Nie wiesz, ilu użytkowników ma Twój serwis www? Nie jesteś pewien, skąd przychodzi ruch na Twoją stronę, a może w ogóle nie masz pewności czy dane, które pokazuje Analytics, są właściwe?

Planujesz uruchomienie własnego sklepu i nie wiesz, które narzędzia analityczne będą potrzebne? Masz problem z implementacją skryptów i tagów zliczających – skontaktuj się z nami.

Przeanalizujemy Twoje potrzeby i rozwiązania, z których korzystasz obecnie. Przedstawimy nasze rekomendacje, zajmiemy się implementacją, a jeśli będzie taka potrzeba szkoleniem Twoich pracowników.

Google Analytics – Analityka InternetowaGoogle Analytics | Analityka Internetowa

Najczęściej używanym narzędziem do analityki internetowej jest Google Analytics, korzysta z niego ponad 80% firm. Znaczna większość tych firm używa nadal Universal Analytics – to jedna z wersji narzędzia proponowanego przez firmę z Mountain View.

Obecnie Google w ramach usług analitycznych promuje Google Analytics 4 (GA4). Google Analytics 4 to zupełnie nowe podejście, inna architektura gromadzenia danych. Universal Analytics opiera się na sesjach, GA4 na eventach – zdarzeniach. W GA4 mamy możliwość monitorowania użytkowników aplikacji i strony – w jednym systemie.

Ponadto GA4 umożliwia bezpośrednią i łatwą integrację z BigQuery. Mamy zatem możliwość przechowywania danych poza systemem analitycznym oraz prowadzenia dodatkowych analiz na tych danych. Również powrotu z wynikami tych analiz do systemu – np. ze specyficznymi segmentami widowni.

Większość analityków poleca jednak korzystanie równolegle z obu usług. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze mamy większe doświadczenie w pracy z Universal Analytics, a przez to więcej narzędzi ułatwiających poruszanie się w tym środowisku. Po drugie GA4 nadal się rozwija i na razie brakuje w nim kilku przydatnych funkcji, które są dostępne w Universal Analytics, a są niezwykle istotne z perspektywy online marketingu.

Czy Google Analytics jest usługą płatną?

To zależy od wielkości serwisu … dokładniej liczby hit’ów. Hit to każdorazowe uruchomienie kodu śledzącego związane z zachowaniem użytkownika odwiedzającego dany serwis. Serwis jest bezpłatny do 10 milionów “hits” miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu trzeba przejść na Google Analytics 360, koszty tej usługi negocjowane są indywidualnie.

Kody zliczające Google Analytics umieszcza się na każdej stronie serwisu. Popularne CMSy, czyli systemy zarządzania treścią takie jak np. WordPress udostępniają zautomatyzowane rozwiązania pozwalające na zarządzanie takimi kodami.

Google udostępnia konto demonstracyjne usługi Universal Analytics. Warto zalogować się i obejrzeć jak wygląda serwis w rzeczywistości. Dane, którymi zasilane jest konto demonstracyjne, pochodzą ze sklepu googla.

Google Tag Manager Google Tag Manager | Analityka Internetowa

Najłatwiej zarządzać wszystkimi skryptami trakującymi przez Google Tag Manager (GTM). To bezpłatna platforma, którą Google udostępnił w 2012 roku. Służy ona do zarządzania tagami marketingowymi i ułatwia implementowanie kodów bez konieczności pracy z nimi bezpośrednio na stronie. Jest to narzędzie stworzone dla osób zajmujących się online marketingiem i nieco „odciążające” developerów stron www od zmian i implementacji odpowiednich kodów.

Oczywiście pozostaną wyjątki, np. uruchomienie modułu e-commerce w Universal Analytics wymaga dodatkowych implementacji od strony developera. Niemniej po wdrożeniu Google Tag Managera zdecydowaną większość zmian lub nowych skryptów możemy uruchamiać bezpośrednio z platformy, nie dotykając back-end’u.

Google Data Studio | Analityka InternetowaGoogle Data Studio

Analizowanie danych w czasie rzeczywistym to obecnie konieczność. A jeśli dane i analiza to oczywiście wizualizacja wyników. Do tego mogą służyć narzędzia takie jak Tableau Software, Google Data Studio lub inne. Za każdym razem staramy się dostarczać przy ich pomocy kluczowe wyniki do odpowiednich osób w przedsiębiorstwie.

Chcesz, abyśmy przeanalizowali ustawienia Twojego narzędzia analitycznego? A może chcesz, abyśmy wprowadzili je od początku lub chciałbyś, żebyśmy zajęli się wizualizacją danych – zadzwoń lub napisz.

Udostępnij:

pozostałe usługi

Planowanie i Zakup Mediów

Interesuje cię jak dotrzeć do grupy docelowej, zrobić to w odpowiednim miejscu i czasie, przy zachowaniu odpowiednich kosztów. Zwróć się do nas, zaplanujemy i kupimy media dla Twojej firmy.

Tworzenie Stron Internetowych

Nie masz jeszcze strony, a może chciałbyś odświeżyć obecną. Przygotujemy dla Ciebie projekt strony, a później stworzymy serwis odpowiednio dostosowany do aktualnych wymogów wyszukiwarek.

Paid Search – Reklama w Sieci Wyszukiwania

Masz już swój serwis internetowy, potrzebujesz szybko pozyskać jakościowy ruch, a może prowadzisz kampanie płatne w sieciach wyszukiwania. Uruchomimy Twoje kampanie w Google Ads lub je zoptymalizujemy — zleć nam ich prowadzenie.

Organic Search

Jakie czynniki decydują o pozycji serwisu na stronie z wynikami wyszukiwania, co Google uwzględnia w algorytmie? Co zrobić, aby pojawiać się wyżej?

Content Marketing

Content is King”. Chcesz przyciągnąć potencjalnych klientów, odpowiadając na ich potrzeby. Pomożemy stworzyć wartościowe treści, dobierzemy odpowiednie formy działań do określonych celów. Zaproponujemy odpowiedni pomiar rezultatów.

Social Media Marketing

Social Media to nie tylko Facebook! Nie wiesz, które platformy będą dla Ciebie optymalne? Chcesz budować ruch organiczny w sieciach społecznościowych, a może zależy ci na szybkiej budowie zasięgu —  zleć nam prowadzenie kampanii.

Influencer Marketing

Kogo wybrać nano, mikro, a może makro influencerów — celebrytów. Jaką formę ma przybrać współpraca z influencerem, czy ma być to lokowanie produktu, recenzja, konkurs czy akcja specjalna? Jak mierzyć rezultaty działań.

Reklama Displayowa – Kampanie typu Display

Banner, Half Page a może Rectangle, jakie formaty powinny znaleźć się w media planie. Jak Adblocki wpłyną na skuteczność kampanii. W jakich sieciach reklamowych wyświetlać reklamę, czy korzystać z remarketingu. Zwróć się do nas – znajdziemy skuteczne rozwiązanie.

Reklama Wideo – Kampanie Wideo

Chciałbyś zaplanować kampanię wideo ale nie jesteś pewien, z którego dostawcy usług skorzystać? Czy wykupić wyświetlenia bezpośrednio od serwisu internetowego, serwisu VOD, w sieci reklamowej, a może w sieci społecznościowej?

E-mail Marketing

Jaką bazę wybrać do jakiej grupy. Co skłania użytkowników do otwarcia maila, jak je projektować, jak są czytane i co zrobić, żeby nie trafiały do spamu. W jakim modelu rozliczyć kampanię. Jak mierzyć i porównywać efekty działań – zwróć się do nas.

Mobile Marketing

Jeśli parę lat temu, 20% ruchu na Twoim serwisie pochodziło z urządzeń mobilnych, a teraz jest to już ponad połowa, to za parę lat… Podobny kierunek zmiany obserwujemy w sprzedaży przez telefony komórkowe. Mobile First, czy Twój serwis jest na to gotowy – pomożemy skutecznie wykorzystać rynkowe zmiany.

Reklama Telewizyjna – Kampanie TV

Masz masowych odbiorców, chciałbyś przeprowadzić kampanię w telewizji ogólnopolskiej. Takie kampanie szybko budują zasięg i wiarygodność marki, nie tylko w grupach konsumentów, ale również wśród Twoich partnerów biznesowych. Dobierzemy odpowiednie stacje, czas emisji i optymalną formę zakupu.

Reklama Radiowa – Kampanie Radiowe

Zależy Ci na zasięgu w całej Polsce, a może tylko lokalnym? Nie chcesz wydawać dużo na przygotowania materiału do emisji, chcesz szybko rozpocząć kampanię, a może przewidujesz częste zmiany materiału zależne od zmieniającej się sytuacji. Radio będzie do tego idealne.

Reklama Zewnętrzna – Kampanie OOH

Chcesz prowadzić działania w największych miastach, wszystkich, tylko wybranych, a może w konkretnych lokalizacjach, np. obok twoich sklepów. Zależy ci na szybkim dotarciu z informacją, pokazaniu marki i produktu, nośniki outdoor będą do tego najlepsze.

Reklama Prasowa – Kampanie Prasowe

Chcesz dotrzeć do grupy docelowej, może profile konkretnych pism pasują do profilu Twoich konsumentów, a może chciałbyś coś im dać np. próbkę swojego produktu. Skontaktuj się z nami, zaplanujemy kampanię prasową.

Reklama Kinowa – Kampanie w Kinach

Zależy Ci na młodych odbiorcach. Chciałbyś, aby materiał reklamowy emitowany był w komfortowych warunkach, a może chciałbyś powiązać emisję reklamy z innymi działaniami w kinach, np. z promocją. Skontaktuj się z nami.

Wykorzystujemy pliki cookies, by zapewnić Ci najlepsze doświadczenia związane z korzystaniem z naszej strony. Polityka prywatności i plików cookies