Data-driven marketing.

Data-driven marketing.

Digital

Tworzenie Stron Internetowych

Tworzenie Stron Internetowych | WowMedia&Metrics

Nie masz jeszcze strony Internetowej, a może Twoja obecna strona wymaga odświeżenia.

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy Tworzeniu strony i jakie standardy powinna ona spełniać. Chcesz stworzyć stronę produktową lub stronę przedstawiającą Twoją firmę – skontaktuj się z nami i umów na darmowe konsultacje.

Ruch na stronach internetowych zaczyna w większości być generowany przez komórki, z tego powodu projekt strony dobrze jest zacząć od wersji mobilnej.

Pamiętaj, aby do strony podłączyć narzędzia śledzące ruch, takie jak np. Google Analytics. Dzięki temu będziesz wiedział, ile osób odwiedza Twój serwis, skąd przychodzi i co robi na Twojej stronie.

Samo stworzenie strony nie powoduje, że będą przychodzić na nią użytkownicy. Możesz ich do tego skłonić, dbając o aktualne i interesujące treści. Najlepiej jeśli oprócz treści zainwestujesz również w reklamę swojego serwisu.

Do stworzenia strony internetowej potrzebujesz: projektu – Web Design’u, zbudowania serwisu – Web Development’u oraz implementacji skryptów zliczających. Te trzy zadania mogą czasem być domeną trzech różnych specjalistów lub przedmiotem trzech wycen.

Tworzenie Stron Internetowych – Mobile First

Ruch na stronach Internetowych coraz częściej generowany jest z telefonów komórkowych. Jeśli na Twojej stronie parę lat temu było to 20%, a teraz jest 40%, to można założyć, że za kolejnych parę lat będzie to już większość. Prowadząc biznes, musisz brać to pod uwagę.

Dotyczy to zarówno prostych stron wizerunkowych lub produktowych, jaki i dużych oraz małych serwisów e–commerce. Parę lat temu sprzedaż generowana w kanale Mobile nie była znacząca, a koszty pozyskania klienta przychodzącego z komórki – relatywnie wysokie.

Wszystko się jednak zmienia. Konsumenci, szczególnie młodsi, coraz chętniej kupują przez komórkę. Dlatego sprzedający, zaczęli traktować ten kanał bardzo poważnie i inwestują w rozwiązania, które ułatwiają zawarcie transakcji.

Tworzenie Stron Internetowych – Analityka i Plan Pomiaru

Musisz monitorować ruch na swojej stronie. Jeśli nie będziesz miał zaimplementowanych narzędzi analitycznych, to nie będziesz wiedział, czy potencjalni klienci częściej odwiedzają stronę czy rzadziej albo ile osób przeczytało artykuł, który napisałeś.

Popularne narzędzie analityczne – Google Analytics, jest darmowe. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego należytą implementację. Konfiguracja analityki, może ograniczyć się do wrzucenia kodów śledzących na stronę (każdą stronę serwisu), ale to może nie wystarczyć. Dla poprawnego działania usługi trzeba dołożyć odpowiednie filtry, skonfigurować eventy i konwersje, później może grupy odbiorców (Audiences) i segmenty.

To nie wszystko. Projektując stronę, należy starać się przewidzieć, co będziemy chcieli mierzyć, jakie zdarzenia na stronie będą dla nas istotne. Lub inaczej, czego będziemy oczekiwali od użytkowników serwisu, jakie ich zachowania będą pożądane.

To może być np. zakup, ale nie każdy serwis bezpośrednio sprzedaje. Musimy zatem, układając plan pomiaru przemyśleć wszystkie zdarzenia, które w naszym przypadku, tę sprzedaż (lub sukces) uprawdopodobniają – dzięki temu w przyszłości będziemy mogli optymalizować kampanie, tak aby pozyskać użytkowników, dla których prawdopodobieństwo wykonania pożądanych przez nas zdarzeń będzie wyższe.

Zwróć uwagę, że zazwyczaj implementacja skryptów śledzących, nie pokrywa się z kompetencjami projektantów stron (Web Designer’ów). Czasami, również nie pokrywa się z kompetencjami Web Developer’ów.

Tworzenie Stron WWW – Aktywacja Strony

Samo postawienie lub odświeżenie strony, nie spowoduje, że nagle zacznie pojawiać się na niej ruch. Jeśli zdecydowałeś się na inwestycję w stronę www, nawet w sytuacji gdy ma być to prosta wizytówka Twojej firmy – pomyśl o generowaniu ruchu.

Jest kilka sposobów. Możesz na przykład zasilać Twoją stronę www w treści. To znaczy pisać artykuły związane z Twoją branżą. Jeśli treści będą wartościowe, to znajdziesz chętnych, którzy będą je czytali, być może udostępniali innym. Wtedy ruch na stronie zacznie rosnąć. Wzrosty będą również generowane przez lepszą pozycję w rankingu wyszukiwarki.

Niestety jeśli będziesz chciał budować ruch tylko w sposób organiczny, czyli bazując głównie na dodawaniu nowych treści, musisz uzbroić się w cierpliwość. Efekty mogą przyjść po paru miesiącach, a może nawet po pół roku, oczywiście jeśli content, który stworzysz, będzie interesujący. Do tego przydałyby się porady specjalistów, jak zoptymalizować Twoją stronę pod kątem wyszukiwarek – będą to usługi w ramach Organic Search.

Są jednak szybsze metody generowania ruchu na Twojej stronie. Możesz zacząć płacić za pojawianie się wyżej w rankingu wyszukiwania, kupując reklamy w Google Ads lub Microsoft Ads. Oczywiście strona powinna posiadać ciekawe treści i być atrakcyjna dla użytkowników, jednak inwestycja w promocję znacząco skraca czas potrzebny na zbudowanie ruchu.

Możesz również sięgnąć po inne środki reklamowe, np. reklamę bannerową lub Wideo w Internecie. Zwróć uwagę, że duże serwisy na pewnym etapie swojego rozwoju inwestują w media tradycyjne, również w reklamę w telewizji.

Etapy Tworzenia Stron Internetowych

Można wyróżnić co najmniej 4 etapy. Etap 1 – analiza potrzeb, etap 2 – tworzenie projektu, etap 3 – budowa serwisu www i etap 4 – implementacja narzędzi analitycznych.

Na początku (1) analiza potrzeb. Na tym etapie zbierane są informacje jakie są potrzeby i oczekiwania związane z budową danego serwisu.

Przychodząc do agencji, warto przemyśleć i przekazać kilka podstawowych informacji. Przede wszystkim jakie są oczekiwania wobec wyglądu naszego serwisu. Warto wskazać benchmark, oraz konkurencję. Benchmark i konkurencja, nie muszą się pokrywać. Warto szukać benchmarków w zupełnie innych branżach.

Na etapie analizy określamy dalsze podstawowe parametry. Przede wszystkim do kogo serwis jest adresowany, jak wygląda grupa docelowa odbiorców w sensie demograficznym, ale również, jakie ma zainteresowania i zwyczaje.

To jest też etap, na którym należy określić ramy budżetowe projektu.

Na podstawie tych informacji agencja opracowuje (2) projekt. Są narzędzia, które ułatwiają projektowanie lub też ożywiają projekty. Należą do nich programy typu Adobe XD. ale W gruncie rzeczy projekt, równie dobrze, można przedstawić w PowerPoint lub Keynote. Ten etap to Web Design.

Dopiero po akceptacji projektu agencja przechodzi do kolejnego etapu – (3) budowy strony we właściwym środowisku. Ta część to Web Development.

Po zbudowaniu i przetestowaniu strony można przejść do kolejnego etapu – (4) implementacji skryptów śledzących narzędzi analitycznych. Tutaj również ustawiane są parametry zdarzeń i konwersji.

Słowniczek

CMS – (ang. Content Management System) system zarządzania treścią na stronie internetowej, najpopularniejszym CMS’em jest obecnie WordPress

Core Web Vitals – podstawowe wskaźniki internetowe odnoszące się do jakości strony internetowej; część z nich jest czynnikiem rankingowym w wyszukiwarce Google

CSS – (ang. Cascading Style Sheets) to język stylów do opisu wyglądu dokumentu stworzonego w HTML

Flat Design – minimalistyczny styl projektowania, którego głównymi cechami są dwuwymiarowość i żywe kolory

HTML– (ang. HyperText Markup Language) język programowania używany do budowy strony internetowej

JavaScript – język programowania głównie znany z zastosowania dla stron internetowych, dostarcza interaktywność strony oraz obsługuje wywoływane zdarzenia

One Pager – typ serwisu internetowego, na którym wszystkie informacje znajdują się na tylko jednej stronie

PWA – (ang. Progressive Web App) typ aplikacji na urządzania komórkowe zbudowanych na podstawowych technologiach webowych (HTML, CSS i JavaScript)

RWD – (ang. Response Web Design) polega na takim projektowaniu stron, żeby wyglądały one dobrze w każdej rozdzielczości, to znaczy na każdym urządzeniu: telefonie komórkowym, tablecie i komputerze stacjonarnym

WordPress – obecnie najpopularniejszy CMS (Content Management System), czyli oprogramowanie do zarządzania treścią na stronie internetowej; WordPress jest oprogramowaniem typu Open Source

Usability – celem użyteczności jest tworzenie produktów, które są łatwe w użyciu; użyteczność jest normą ISO

UX – (ang. User Experience) odnosi się do pozytywnych doświadczeń użytkownika w czasie i po użytkowaniu produktu

Udostępnij:

pozostałe usługi

Planowanie i Zakup Mediów

Interesuje cię jak dotrzeć do grupy docelowej, zrobić to w odpowiednim miejscu i czasie, przy zachowaniu odpowiednich kosztów. Zwróć się do nas, zaplanujemy i kupimy media dla Twojej firmy.

Analityka Internetowa

Nie wiesz ilu użytkowników ma Twój serwis www. Nie jesteś pewien, czy dane, które pokazuje Analytics, są właściwe. Masz problem z implementacją skryptów i tagów zliczających.

Paid Search – Reklama w Sieci Wyszukiwania

Masz już swój serwis internetowy, potrzebujesz szybko pozyskać jakościowy ruch, a może prowadzisz kampanie płatne w sieciach wyszukiwania. Uruchomimy Twoje kampanie w Google Ads lub je zoptymalizujemy — zleć nam ich prowadzenie.

Organic Search

Jakie czynniki decydują o pozycji serwisu na stronie z wynikami wyszukiwania, co Google uwzględnia w algorytmie? Co zrobić, aby pojawiać się wyżej?

Content Marketing

Content is King”. Chcesz przyciągnąć potencjalnych klientów, odpowiadając na ich potrzeby. Pomożemy stworzyć wartościowe treści, dobierzemy odpowiednie formy działań do określonych celów. Zaproponujemy odpowiedni pomiar rezultatów.

Social Media Marketing

Social Media to nie tylko Facebook! Nie wiesz, które platformy będą dla Ciebie optymalne? Chcesz budować ruch organiczny w sieciach społecznościowych, a może zależy ci na szybkiej budowie zasięgu —  zleć nam prowadzenie kampanii.

Influencer Marketing

Kogo wybrać nano, mikro, a może makro influencerów — celebrytów. Jaką formę ma przybrać współpraca z influencerem, czy ma być to lokowanie produktu, recenzja, konkurs czy akcja specjalna? Jak mierzyć rezultaty działań.

Reklama Displayowa – Kampanie typu Display

Banner, Half Page a może Rectangle, jakie formaty powinny znaleźć się w media planie. Jak Adblocki wpłyną na skuteczność kampanii. W jakich sieciach reklamowych wyświetlać reklamę, czy korzystać z remarketingu. Zwróć się do nas – znajdziemy skuteczne rozwiązanie.

Reklama Wideo – Kampanie Wideo

Chciałbyś zaplanować kampanię wideo ale nie jesteś pewien, z którego dostawcy usług skorzystać? Czy wykupić wyświetlenia bezpośrednio od serwisu internetowego, serwisu VOD, w sieci reklamowej, a może w sieci społecznościowej?

E-mail Marketing

Jaką bazę wybrać do jakiej grupy. Co skłania użytkowników do otwarcia maila, jak je projektować, jak są czytane i co zrobić, żeby nie trafiały do spamu. W jakim modelu rozliczyć kampanię. Jak mierzyć i porównywać efekty działań – zwróć się do nas.

Mobile Marketing

Jeśli parę lat temu, 20% ruchu na Twoim serwisie pochodziło z urządzeń mobilnych, a teraz jest to już ponad połowa, to za parę lat… Podobny kierunek zmiany obserwujemy w sprzedaży przez telefony komórkowe. Mobile First, czy Twój serwis jest na to gotowy – pomożemy skutecznie wykorzystać rynkowe zmiany.

Reklama Telewizyjna – Kampanie TV

Masz masowych odbiorców, chciałbyś przeprowadzić kampanię w telewizji ogólnopolskiej. Takie kampanie szybko budują zasięg i wiarygodność marki, nie tylko w grupach konsumentów, ale również wśród Twoich partnerów biznesowych. Dobierzemy odpowiednie stacje, czas emisji i optymalną formę zakupu.

Reklama Radiowa – Kampanie Radiowe

Zależy Ci na zasięgu w całej Polsce, a może tylko lokalnym? Nie chcesz wydawać dużo na przygotowania materiału do emisji, chcesz szybko rozpocząć kampanię, a może przewidujesz częste zmiany materiału zależne od zmieniającej się sytuacji. Radio będzie do tego idealne.

Reklama Zewnętrzna – Kampanie OOH

Chcesz prowadzić działania w największych miastach, wszystkich, tylko wybranych, a może w konkretnych lokalizacjach, np. obok twoich sklepów. Zależy ci na szybkim dotarciu z informacją, pokazaniu marki i produktu, nośniki outdoor będą do tego najlepsze.

Reklama Prasowa – Kampanie Prasowe

Chcesz dotrzeć do grupy docelowej, może profile konkretnych pism pasują do profilu Twoich konsumentów, a może chciałbyś coś im dać np. próbkę swojego produktu. Skontaktuj się z nami, zaplanujemy kampanię prasową.

Reklama Kinowa – Kampanie w Kinach

Zależy Ci na młodych odbiorcach. Chciałbyś, aby materiał reklamowy emitowany był w komfortowych warunkach, a może chciałbyś powiązać emisję reklamy z innymi działaniami w kinach, np. z promocją. Skontaktuj się z nami.

Wykorzystujemy pliki cookies, by zapewnić Ci najlepsze doświadczenia związane z korzystaniem z naszej strony. Polityka prywatności i plików cookies