fbpx

AIgnite Your Reach

  +48 22 487 83 01  ul. Roentgena 10A, 02-781 Warszawa

Brief mediowy – Media brief

Co to jest brief mediowy?

Brief mediowy to krótki, około jednostronicowy dokument. Przedstawia on informacje na temat planowanej kampanii reklamowej. Brief mediowy służy komunikacji pomiędzy klientem, a domem mediowym (agencją mediową).

Co powinien zawierać media brief?

Brief mediowy powinien zawierać:

  • informacje na temat produktu,
  • cele kampanii,
  • informacje o konkurencji,
  • opis grupy docelowej,
  • komunikaty kierowane do grupy docelowej,
  • informację o dostępnych materiałach reklamowych,
  • zakładany czas realizacji kampanii,
  • zakładany poziom inwestycji w media.

Bardzo często do tych informacji dołącza się historię firmy, czy produktu lub usługi. Można również dołączyć informacje na temat strategii marketingowej firmy.

Dla kogo jest przeznaczony?

Brief mediowy jest przeznaczony dla media plannerów, czyli osób odpowiedzialnych za planowanie mediów na potrzeby kampanii reklamowej.

Po co pisać media brief?

Pisanie media briefu jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ono zorientować się w celach kampanii. Dzięki niemu można także lepiej zrozumieć specyfikę danego produktu oraz jego konkurencję. Jest to więc bardzo przydatne narzędzie dla media plannerów.

Brief mediowy to krótki, około jednostronicowy dokument. Przedstawia on informacje na temat planowanej kampanii reklamowej. Brief mediowy służy komunikacji pomiędzy klientem, a domem mediowym i agencją mediową.

Chcesz efektywnie realizować kampanie mediowe?

Skontaktuj się z nami i poznaj możliwości naszej agencji pod kątem planowania i zakupu mediów.

FAQ

Czym jest brief mediowy?

Brief mediowy to dokument służący komunikacji między klientem a domem mediowym, zawierający kluczowe informacje na temat planowanej kampanii reklamowej.

Dlaczego brief mediowy jest tak ważny?

Pozwala on na dokładne zrozumienie celów, specyfiki produktu oraz konkurencji, co ułatwia planowanie skutecznej kampanii reklamowej.

Jakie są główne elementy briefu mediowego?

Do głównych elementów należą: informacje o produkcie, cele kampanii, informacje o konkurencji, opis grupy docelowej oraz zakładany budżet.

Czy brief mediowy jest taki sam jak brief kreatywny?

Nie, brief kreatywny skupia się na koncepcji kreatywnej kampanii, podczas gdy brief mediowy dotyczy planowania i zakupu mediów.

Kto powinien przygotować brief mediowy?

Zwykle jest to zadanie klienta, który chce przeprowadzić kampanię reklamową, jednak agencje, takie ja nasza oferują również pomoc w jego tworzeniu.

W jaki sposób brief mediowy wpływa na decyzje dotyczące mediów?

Na podstawie informacji zawartych w briefie mediowym, media plannerzy mogą dokładnie zrozumieć potrzeby kampanii i odpowiednio zaplanować strategię mediową.

WowMedia&Metrics logo

Jesteśmy domem mediowym generacji AI.

Obsługujemy firmy w zakresie mediów ATL i Digital. Wykorzystujemy wiodące silniki AI i modelowanie Customer Journey. Prowadzimy skuteczną i efektywną komunikację reklamową.

Udostępnij:

WowMedia&Metrics logo

WowMedia&Metrics jest domem mediowym obsługującym firmy w zakresie mediów ATL i Digital, wykorzystując wiodące silniki AI i modelowanie Customer Journey.

Dołącz do #GenerationAI

Dane spółki

WowMedia&Metrics Sp. z o.o.

ul. Roentgena 10A
02-781 Warszawa

tel.: +48 22 487 83 01
office@wowmediametrics.com

KRS: 0000909894
REGON: 389400465
NIP/VAT: PL9512522396

© 2024 · WowMedia&Metrics · Wszystkie prawa zastrzeżone