Data-driven marketing.

Dom mediowy – agencja mediowa WowMedia&Metrics (WMM)

Co to jest dom mediowy (agencja mediowa) i czym się zajmuje?

Dom mediowy, zwany także agencją mediową, to firma świadcząca usługi z zakresu planowania i zakupu mediów. Usługi te realizowane są na potrzeby kampanii reklamowych. Dom mediowy zajmuje się także badaniem i analizą skuteczności reklamy oraz doradztwem w zakresie marketingu.

Dom mediowy może pracować na rzecz jednego klienta lub grupy klientów. Zazwyczaj współpracuje ze wszystkimi rodzajami mediów, od telewizji i radia po prasę, internet i outdoor. Rola domu mediowego jest bardzo ważna, ponieważ to on odpowiada za efektywność inwestycji reklamowych.

Dom mediowy jest w stanie dobrać odpowiednie media oraz umiejętnie je połączyć. Umożliwia to dotarcie do odpowiedniego grona odbiorców.

Warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji mediowej, aby mieć pewność, że inwestycja w reklamę będzie skuteczna.

Dom mediowy vs. agencja reklamowa

Agencja reklamowa świadczy usługi związane z tworzeniem reklam. Dom mediowy zajmuje się ich emisją. Można powiedzieć, że agencja reklamowa jest twórcą, a dom mediowy dystrybutorem reklam.

W domu mediowym klient może liczyć na obsługę oraz doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego medium do emisji reklamy. Agencja reklamowa oferuje usługi, które obejmują przygotowanie koncepcji kampanii, scenariusze reklam, produkcję spotów oraz innych materiałów.

Agencje reklamowe oferują usługi związane z kreowaniem kampanii reklamowych. Domy mediowe usługi związane z wdrażaniem kampanii reklamowych.

Jak powstały domy mediowe (agencje mediowe)?

Domy mediowe powstały z działów mediów, które funkcjonowały pierwotnie w ramach agencji reklamowych. Wpłynęła na to specjalizacja oraz względy pragmatyczne. Niezależnym spółkom łatwiej było obsługiwać często konkurencyjnych klientów.

Strategia mediowa vs. strategia marketingowa

Strategia marketingowa to zbiór najważniejszych działań, który podejmuje firma w celu maksymalizacji zysku. Strategia mediowa jest zazwyczaj częścią strategii marketingowej. W przypadku strategii marketingowej koncentrujemy się na wszystkich działaniach, które służą realizacji celów biznesowych. Strategia mediowa dotyczy optymalizacji działań reklamowych, to znaczy efektywnego dotarcia do grup docelowych.

Strategia mediowa obejmuje planowanie i zakup mediów. Strategia marketingowa wyznacza metody działań rynkowych. Należą do nich sposób konkurowania, docelowe segmenty rynkowe czy sposób komunikacji z konsumentami.

Jakie usługi oferuje dom mediowy WowMedia&Metrics?

Planowanie mediów

Jako dom mediowy zajmujemy się przede wszystkim planowaniem i zakupem mediów. Planowanie mediów jest działaniem strategicznym. Ma ono na celu określenie, w jaki sposób wykorzystać środki marketingowe, aby osiągnąć zaplanowane cele biznesowe. W tym procesie analizujemy rynek, badamy grupy docelowe, aby określić budżet mediowy. Następnie planujemy mix mediów, tak aby był on optymalny dla potrzeb i możliwości naszych klientów.

Pamiętamy również o monitoringu działań i ewaluacji wyników. Nazywamy się WowMedia&Metrics. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że nasze działania są skuteczne i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Zakup mediów

Kupowanie mediów to działanie, w wyniku którego następuje realizacja uprzednio zaplanowanych kampanii. Planowanie działań reklamowych jest związane z analizą sytuacji oraz prognozą ewentualnych zmian. Zakup mediów związany jest z negocjacjami warunków oraz finalnym rozliczeniem kampanii po jej realizacji.

Online marketing

Paid Search

Prowadzimy kampanie w wyszukiwarkach Internetowych takich jak Google oraz Bing. Reklama w wyszukiwarce pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy już są zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.

SEO

Oferujemy usługi związane z optymalizacją stron pod kątem pozycji w rankingu wyszukiwarek. Pozycja w wynikach wyszukiwania zwiększa widoczność strony, szczególnie wśród osób, które są zainteresowane tym, co oferuje.

Reklama Displayowa

Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu kampanii typu display w Internecie. Ten typ reklamy zwiększa świadomość produktów i usług. Jednocześnie może docierać do bardzo dokładnie zdefiniowanych odbiorców.

Reklama Wideo

Planujemy i kupujemy kampanie typu wideo w Internecie. Reklama ta jest popularna ze względu na swoją skuteczność oraz niższe koszty produkcji i dystrybucji niż tradycyjne formy reklamy, takie jak telewizja. Dodatkowo pozwala precyzyjnie targetować odbiorców, a także dotrzeć do nich w dogodnym czasie i miejscu.

Influencer Marketing

Współpracujemy z influencerami, specjalistami w różnych dziedzinach. Potrafimy tworzyć skuteczne modele współpracy, z których zadowoleni są nasi klienci, influencerzy i konsumenci.

Content Marketing

„Content is King”. Tworzymy skuteczne strategie budowania relacji z odbiorcą. Pomagamy tworzyć wartościowe treści, dobieramy odpowiednie formy działań do celów.

Działania w mediach tradycyjnych

Reklama telewizyjna

Planujemy i realizujemy kampanie reklamowe we wszystkich stacjach telewizyjnych w Polsce. Reklama telewizyjna jest nadal jedną z najczęściej wybieranych formą promocji. Jest skuteczna, ponieważ dociera do szerokiego grona odbiorców oraz przekazuje informacje w atrakcyjny sposób.

Reklama radiowa

Prowadzimy kampanie w stacjach radiowych lokalnych i ogólnopolskich. Radio podobnie jak telewizja, szybko buduje zasięg. Koszty wejścia do radia są niższe niż do telewizji, a czas potrzebny na zlecenie kampanii krótszy.

Reklama zewnętrzna

Mamy wieloletnie doświadczenie w planowaniu i realizacji kampanii na nośnikach reklamy zewnętrznej. Jeśli chcesz dotrzeć do mieszkańców dużych miast, wszystkich lub wybranych – outdoor nadaje się do tego doskonale.

Reklama prasowa

Rynek prasowy jest cały czas duży, a my w planowaniu prasy jesteśmy ekspertem. Reklama prasowa cieszy się dużym zaufaniem wśród odbiorców. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie tytuły prasowe są tak samo dobre dla naszej marki. Porozmawiaj z nami o tym, jaki typ prasy będzie najlepszy dla Ciebie.

Reklama kinowa

Kino oferuje niezakłócony odbiór przekazu, silnie działa na zmysł wzroku i słuchu. Reklama w takim otoczeniu silnie oddziałuje na widzów. Docierać do nich można już od momentu wejścia do kina. Planujemy działania on-screen jak również off-screen. 

Co to jest marketing internetowy?

Marketing internetowy (online marketing) to działania promocyjne podejmowane w Internecie.

Internet jest najszybciej rozwijającym się środkiem komunikacji. Umożliwia on dotarcie do ogromnego grona potencjalnych klientów na całym świecie. Marketing internetowy (online marketing) skupia się na wykorzystaniu Internetu jako narzędzia do promocji produktów i usług.

Do najpopularniejszych form marketingu internetowego należą:

Brief mediowy (media brief)

Brief mediowy to dokument przygotowywany przez klienta dla domu mediowego. Zawiera on informacje o planowanej kampanii reklamowej, o firmie, jej produktach lub usługach. Również o konkurencji i działaniach marki.

Media brief powinien zawierać:

  • informacje na temat reklamowanego produktu,
  • cele marketingowe kampanii,
  • konkurencja bezpośrednia,
  • konkurencja pośrednia/dalsza,
  • definicja grupy docelowej,
  • charakterystyka typowego konsumenta,
  • komunikaty kierowane do grupy docelowej,
  • dostępne materiały reklamowe,
  • timing,
  • zakładany budżet kampanii.

Brief mediowy może być wysyłany drogą elektroniczną,
ale można go również wypełnić online.

Udostępnij:

Wykorzystujemy pliki cookies, by zapewnić Ci najlepsze doświadczenia związane z korzystaniem z naszej strony. Polityka prywatności i plików cookies