Data-driven marketing.

Data-driven marketing.

Marketing

Dom mediowy – agencja mediowa WowMedia&Metrics (WMM)

Dom Mediowy WowMedia&Metrics
Dom Mediowy WowMedia&Metrics

WowMedia&Metrics to dynamiczny i innowacyjny dom mediowy, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie planowania i zakupu mediów. Zaufanie klientów i ich satysfakcja to dla nas priorytet. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić skuteczną i efektywną obsługę kampanii reklamowych.

Planowanie i zakup mediów to kluczowe elementy skutecznej kampanii reklamowej. WowMedia&Metrics to ekspert w tej dziedzinie. Oferujemy pełen zakres usług dla najbardziej wymagających klientów.

W WowMedia&Metrics dbamy o każdy szczegół kampanii. Począwszy od analizy rynku i grupy docelowej, po optymalne wykorzystanie budżetu reklamowego i monitoring efektów działań.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, kampanie reklamowe realizowane z naszą pomocą zapewniają wzrost świadomości marki, budują pozytywny wizerunek i ostatecznie wpływają na wzrost sprzedaży.

Zaufaj WowMedia&Metrics i już dziś skorzystaj z usług profesjonalnego domu mediowego, który zapewni Ci efektywną i skuteczną obecność reklamową w mediach.

Skorzystaj z usług domu mediowego WowMedia&Metrics

W WowMedia&Metrics zapewniamy kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie planowania i zakupu mediów. Planujemy kampanie w mediach tradycyjnych, a także kanałach digital marketingowych.

Nasze motto: Data-driven marketing. Podczas opracowywania każdego planu mediowego, zawsze opieramy się na danych analitycznych. To pozwala nam podejmować bardziej efektywne decyzje.

menu

Czym jest dom mediowy (agencja mediowa)?

Dom mediowy, zwany także agencją mediową, to firma świadcząca usługi z zakresu planowania i zakupu mediów. Usługi te realizowane są na potrzeby kampanii reklamowych. Dom mediowy zajmuje się także badaniem i analizą skuteczności reklamy oraz doradztwem w zakresie marketingu.

Dom mediowy może pracować na rzecz jednego klienta lub grupy klientów. Zazwyczaj współpracuje ze wszystkimi rodzajami mediów, od telewizji i radia po prasę, internet i outdoor. Rola domu mediowego jest bardzo ważna, ponieważ to on odpowiada za efektywność inwestycji reklamowych.

Dom mediowy jest w stanie dobrać odpowiednie media oraz umiejętnie je połączyć. Umożliwia to dotarcie do odpowiedniego grona odbiorców.

Warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji mediowej, aby mieć pewność, że inwestycja w reklamę będzie skuteczna.

10 powodów, dla których warto podjąć współpracę z domem mediowym.

 1. Oszczędność czasu i pieniędzy. Zespół domu mediowego może zaoszczędzić Ci wiele godzin pracy, które musiałbyś poświęcić na samodzielne przygotowanie strategii mediowej.
 2. Wsparcie ekspertów. Korzystanie z usług domu mediowego to możliwość kontaktu ze specjalistami z różnych obszarów z zakresu planowania mediów.
 3. Wiedza i doświadczenie. Dzięki doświadczeniu domu mediowego możesz nie tylko oszczędzić czas, ale również pozyskać wiedzę opartą na doświadczeniu zbudowanym przy realizacji wielu kampanii dla różnych produktów i usług.
 4. Śledzenie trendów rynkowych. Korzystanie z usług domu mediowego pozwoli Twojej firmie aktywnie monitorować trendy rynkowe i szybciej wdrażać innowacyjne rozwiązania z zakresu komunikacji marketingowej.
 5. Elastyczność. Obsługa domu mediowego może dostosować się do Twoich potrzeb i oferować elastyczne rozwiązania dopasowane do charakteru Twojej firmy oraz budżetu, który posiadasz.
 6. Analizy rynkowe. Opracowanie i aktualizacja strategii marketingowej polega na stałym analizowaniu Twojej grupy odbiorców, rynku na którym działasz oraz rynku jako całości. Jest to trudne dla osób bez wystarczającej wiedzy technicznej i branżowej.
 7. Lepsze rezultaty. Eksperci od mediów, którzy pracują dla profesjonalnych domów mediowych mają dużą wiedze na temat tego jakie mechanizmy sprawią, że ​​Twoja marka odniesie sukces.
 8. Optymalizacja procesów. Profesjonalny dom mediowy proponuje techniki, narzędzia oraz mechanizmy, które poprawiają koordynację działań miedzy różnymi departamentami Twojej firmy.
 9. Raportowanie kampanii. Najlepsze domy mediowe oferują automatyczne raporty z wynikami kampanii marketingowych, które aktualizują się w czasie rzeczywistym.
 10. Zaawansowana analityka oraz dane. Domy mediowe opierają tworzenie strategii mediowych na danych i narzędziach, które kupują na rynku. Działając samodzielnie, za dostęp do tych danych musiałbyś zapłacić.

Jakie usługi oferuje dom mediowy WowMedia&Metrics?

Planowanie mediów

Jako dom mediowy zajmujemy się przede wszystkim planowaniem i zakupem mediów. Planowanie mediów jest działaniem strategicznym. Ma ono na celu określenie, w jaki sposób wykorzystać środki marketingowe, aby osiągnąć zaplanowane cele biznesowe. W tym procesie analizujemy rynek, badamy grupy docelowe, aby określić budżet mediowy. Następnie planujemy mix mediów, tak aby był on optymalny dla potrzeb i możliwości naszych klientów.

Pamiętamy również o monitoringu działań i ewaluacji wyników. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że nasze działania są skuteczne i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Zakup mediów

Kupowanie mediów to działanie, w wyniku którego następuje realizacja uprzednio zaplanowanych kampanii. Planowanie działań reklamowych jest związane z analizą sytuacji oraz prognozą ewentualnych zmian. Zakup mediów związany jest z negocjacjami warunków oraz finalnym rozliczeniem kampanii po jej realizacji.

Dom mediowy vs. agencja reklamowa

Agencja reklamowa świadczy usługi związane z tworzeniem reklam. Dom mediowy zajmuje się ich emisją. Można powiedzieć, że agencja reklamowa jest twórcą, a dom mediowy dystrybutorem reklam.

W domu mediowym klient może liczyć na obsługę oraz doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego medium do emisji reklamy. Agencja reklamowa oferuje usługi, które obejmują przygotowanie koncepcji kampanii, scenariusze reklam, produkcję spotów oraz innych materiałów.

Agencje reklamowe oferują usługi związane z kreowaniem kampanii reklamowych. Domy mediowe usługi związane z wdrażaniem kampanii reklamowych.

Jak powstały domy mediowe (agencje mediowe)?

Domy mediowe powstały z działów mediów, które funkcjonowały pierwotnie w ramach agencji reklamowych. Wpłynęła na to specjalizacja oraz względy pragmatyczne. Niezależnym spółkom łatwiej było obsługiwać często konkurencyjnych klientów.

Strategia mediowa vs. strategia marketingowa

Strategia marketingowa to zbiór najważniejszych działań, który podejmuje firma w celu maksymalizacji zysku. Strategia mediowa jest zazwyczaj częścią strategii marketingowej. W przypadku strategii marketingowej koncentrujemy się na wszystkich działaniach, które służą realizacji celów biznesowych. Strategia mediowa dotyczy optymalizacji działań reklamowych, to znaczy efektywnego dotarcia do grup docelowych.

Strategia mediowa obejmuje planowanie i zakup mediów. Strategia marketingowa wyznacza metody działań rynkowych. Należą do nich sposób konkurowania, docelowe segmenty rynkowe czy sposób komunikacji z konsumentami.

Co to jest marketing internetowy?

Marketing internetowy – digital marketing to działania promocyjne podejmowane w Internecie.

Internet jest najszybciej rozwijającym się środkiem komunikacji. Umożliwia on dotarcie do ogromnego grona potencjalnych klientów na całym świecie. Marketing internetowy (online marketing) skupia się na wykorzystaniu Internetu jako narzędzia do promocji produktów i usług.

Do najpopularniejszych form marketingu internetowego należą:

 • marketing w wyszukiwarkach,
 • content marketing,
 • social media marketing,
 • influencer marketing,
 • e-mail marketing,
 • display marketing,
 • lub też wideo marketing.

Brief mediowy (media brief)

Brief mediowy to dokument przygotowywany przez klienta dla domu mediowego. Zawiera on informacje o planowanej kampanii reklamowej, o firmie, jej produktach lub usługach. Również o konkurencji i działaniach marki.

Media brief powinien zawierać:

 • informacje na temat reklamowanego produktu,
 • cele marketingowe kampanii,
 • konkurencja bezpośrednia,
 • konkurencja pośrednia/dalsza,
 • definicja grupy docelowej,
 • charakterystyka typowego konsumenta,
 • komunikaty kierowane do grupy docelowej,
 • dostępne materiały reklamowe,
 • timing,
 • zakładany budżet kampanii.

Brief mediowy może być wysyłany drogą elektroniczną, ale można go również wypełnić online.

International Advertising Association – IAA

IAA (International Advertising Association) to międzynarodowe stowarzyszenie, które zrzesza profesjonalistów i liderów branży reklamowej. Skupia firmy i przedstawicieli z całego świata w celu wspierania zrównoważonego rozwoju globalnego rynku reklamowego. Członkami IAA są agencje reklamowe, dostawcy usług internetowych, domy mediowe, producenci oraz media. Stowarzyszenie skupia także twórców kreatywnych, autorów oraz inne podmioty związane z branżą reklamową.

FAQs:

1. Czym jest dom mediowy?

Dom mediowy to firma specjalizująca się w obszarze reklamy i promocji, która wspiera swoich klientów w osiąganiu sukcesu na rynku.

2. Jakie usługi oferuje dom mediowy?

Domy mediowe oferują szeroki zakres usług, takich jak planowanie i zakup mediów, badania i analiza rynku, oraz zarządzanie kampaniami reklamowymi.

3. Jak wybrać odpowiedni dom mediowy?

Warto zwrócić uwagę na doświadczenie, renomę, ofertę usług oraz stawki i koszty domu mediowego. Ważna jest także sprawność realizacji kampanii oraz elastyczność i otwartość na sugestie klienta.

4. Jakie są korzyści wynikające ze współpracy z domem mediowym?

Współpraca z domem mediowym może przynieść takie korzyści, jak optymalizacja budżetu reklamowego, zwiększenie skuteczności kampanii oraz profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji kampanii reklamowej.

5. Czy warto korzystać z usług domu mediowego dla małych firm?

Tak, korzystanie z usług domu mediowego może być korzystne również dla małych firm. Domy mediowe potrafią dostosować swoje usługi do potrzeb i budżetu klienta, a ich doświadczenie i wiedza może znacząco przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności i sukcesu firmy na rynku.

6. Czy współpraca z domem mediowym gwarantuje sukces kampanii reklamowej?

Sukces kampanii reklamowej zależy od wielu czynników, takich jak jakość przekazów, wybór mediów czy zrozumienie potrzeb i oczekiwań konsumentów. Współpraca z domem mediowym zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu, jednak nie gwarantuje go w 100%.

7. Jak dom mediowy może pomóc w optymalizacji budżetu reklamowego?

Domy mediowe mają doświadczenie w negocjacjach oraz zakupie przestrzeni reklamowej i czasu antenowego w różnych mediach. Dzięki temu, są w stanie uzyskać korzystne ceny, które przekładają się na niższe koszty dla klienta.

8. Czy dom mediowy może pomóc w badaniach rynkowych?

Tak, wiele domów mediowych oferuje usługi związane z badaniami rynkowymi. Pozwalają one na poznanie preferencji i oczekiwań potencjalnych klientów, co jest kluczowe dla opracowania skutecznej strategii reklamowej.

Powiązane treści:

Udostępnij:

Działania w mediach tradycyjnych

Reklama Telewizyjna

Planujemy i realizujemy kampanie reklamowe we wszystkich stacjach telewizyjnych w Polsce. Reklama telewizyjna jest nadal jedną z najczęściej wybieranych formą promocji. Jest skuteczna, ponieważ dociera do szerokiego grona odbiorców oraz przekazuje informacje w atrakcyjny sposób.

Reklama Radiowa

Prowadzimy kampanie w stacjach radiowych lokalnych i ogólnopolskich. Radio podobnie jak telewizja, szybko buduje zasięg. Koszty wejścia do radia są niższe niż do telewizji, a czas potrzebny na zlecenie kampanii krótszy.

Reklama Zewnętrzna

Mamy wieloletnie doświadczenie w planowaniu i realizacji kampanii na nośnikach reklamy zewnętrznej. Jeśli chcesz dotrzeć do mieszkańców dużych miast, wszystkich lub wybranych – outdoor nadaje się do tego doskonale.

Reklama Prasowa

Rynek prasowy jest cały czas duży, a my w planowaniu prasy jesteśmy ekspertem. Reklama prasowa cieszy się dużym zaufaniem wśród odbiorców. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie tytuły prasowe są tak samo dobre dla naszej marki. Porozmawiaj z nami o tym, jaki typ prasy będzie najlepszy dla Ciebie.

Reklama Kinowa

Kino oferuje niezakłócony odbiór przekazu, silnie działa na zmysł wzroku i słuchu. Reklama w takim otoczeniu silnie oddziałuje na widzów. Docierać do nich można już od momentu wejścia do kina. Planujemy działania on-screen jak również off-screen.

Online marketing

Paid Search

Prowadzimy kampanie w wyszukiwarkach Internetowych takich jak Google oraz Bing. Reklama w wyszukiwarce pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy już są zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.

Organic Search

Oferujemy usługi związane z optymalizacją stron pod kątem pozycji w rankingu wyszukiwarek. Pozycja w wynikach wyszukiwania zwiększa widoczność strony, szczególnie wśród osób, które są zainteresowane tym, co oferuje.

Reklama Displayowa

Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu kampanii typu display w Internecie. Ten typ reklamy zwiększa świadomość produktów i usług. Jednocześnie może docierać do bardzo dokładnie zdefiniowanych odbiorców.

Reklama Wideo

Planujemy i kupujemy kampanie typu wideo w Internecie. Reklama ta jest popularna ze względu na swoją skuteczność oraz niższe koszty produkcji i dystrybucji niż tradycyjne formy reklamy, takie jak telewizja. Dodatkowo pozwala precyzyjnie targetować odbiorców, a także dotrzeć do nich w dogodnym czasie i miejscu.

Influencer Marketing

Współpracujemy z influencerami, specjalistami w różnych dziedzinach. Potrafimy tworzyć skuteczne modele współpracy, z których zadowoleni są nasi klienci, influencerzy i konsumenci.

Content Marketing

Content is King. Tworzymy skuteczne strategie budowania relacji z odbiorcą. Pomagamy tworzyć wartościowe treści, dobieramy odpowiednie formy działań do celów.

Wykorzystujemy pliki cookies, by zapewnić Ci najlepsze doświadczenia związane z korzystaniem z naszej strony. Polityka prywatności i plików cookies